Czym się różni skup aut od komisu samochodowego

Pomimo tego, że zarówno skupy aut i auto komisy zajmują się kupnem i sprzedażą tych samych produktów to dzieli je wiele różnic. Komisy samochodowe działają na bardzo prostej zasadzie. Właściciel auta przyprowadza swój pojazd do owego komisu, gdzie dogaduję się z komisantem co do warunków ewentualnej sprzedaży samochodu. Następnie pojazd zostaje wprowadzony na plac komisu, gdzie czeka, aż ktoś go zauważy i postanowi dokonać zakupu. Cały ten proces łączy się z oczekiwaniem na klienta, istnieje również ryzyko, że nikt nie zainteresuję się wystawionym samochodem, wówczas auto nie zostaje sprzedane i wraca do właściciela. Korzystanie z usług komisu łączy się również z zapłaceniem czasami niemałej prowizji w przypadku sprzedaży samochodu. Drugą opcją jest wybór skupu aut. Działanie tego rodzaju firmy jest jeszcze mniej skomplikowane, a co najważniejsze dla klienta jest to prostsza, szybsza i bardziej pewna alternatywa spieniężenia swojego auta. Dlaczego prostsza? Jedyną rzeczą, którą musi zrobić właściciel auta jest przyprowadzenie swojego pojazdu, uzgodnienie ceny i wypełnienie umów odnośnie sprzedaży. Najczęściej cały proces zamyka się w obrębie jednego spotkania z przedstawicielem skupu aut. Jak widać jest to dużo szybsza alternatywa, ponieważ w komisie samochodowym trzeba oczekiwać nawet miesiącami, aż ktoś z zewnątrz kupi auto. Dodatkowo wybierając skup auto, jako właściciel ma się pewność sprzedaży pojazdu. Jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie w porównaniu do komisów samochodowych, ponieważ nigdy nie ma się 100%, co do tego czy komisantowi uda się sprzedać auto. Ostatnią istotną różnicą jest prowizja, która trzeba zapłacić w komisie samochodowym. W skupie aut taka opłata nie obowiązuje, a sam proces zamyka się w ustaleniu ceny i sprzedaży samochodu, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych środków.

Podsumowując skup aut to prostsza, szybsza i pewniejsza alternatywa komisu samochodowego. Sprzedaż auta zajmuję maksymalnie parę godzin, a nie jak to się czasami zdarza całe miesiące. W skupie zawsze jest pewność co do sfinalizowania transakcji, przeciwieństwem tego jest komis, gdzie samochód nie zawsze nawet po długim czasie uda się sprzedać, łączy się z tym również to, że podczas, gdy stoi na terenie komisu właściciel nie może go używać. 

Dlaczego wybrać skup aut MOTO-HOME?

Skoro już zostało przedstawione porównanie, które ułatwia wybór pomiędzy skupem aut, a komisem samochodowym, to teraz warto zadać sobie pytanie, który skup aut wybrać? Bez wątpienia każdy lubi mieć do wyboru wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż, czy to kupno auta. Taką cechą dysponuje skup auto MOTO-HOME który jest gotów kupić pojazdy wszelkiego rodzaju zaczynając od najzwyklejszych aut, idąc przez motocykle, aż do aut dostawczych w tym busów. Warto również wspomnieć o możliwości sprzedaży auta powypadkowego lub nawet uszkodzonego

Czym się różni skup aut od komisu samochodowego
Czym się różni skup aut od komisu samochodowego

Ta sama różnorodność odnosi się również co do kupna pojazdu. W ofercie firmy znajdują się głównie samochody, ale nie braknie tam również takich maszyn jak motocykle. W przypadku, gdy klient wykazuje chęć dokonania transakcji i chcę obejrzeć auto, skup aut MOTO-HOME  zapewnia pełen profesjonalizm i dbając o komfort swoich klientów umożliwia im zamianę samochodów, albo pozostawienie swojego starego samochodu w rozliczeniu i przy dopłacie możliwość wymiany go na nowszy, świeższy i bardziej atrakcyjny egzemplarz. Wszystkie pojazdy wystawione na sprzedaż są schludne i czyste. Dbaniem o dobrą kondycje pojazdów zajmuję się specjalny dział firmy, który specjalizuje się w Auto kosmetyce. Dodatkową usługą, którą świadczy MOTO-HOME jest zadbanie o samochody swoich klientów. W ofercie znajdują się m.in takie usługi jak: pranie tapicerki, polerowanie, korekta lakieru, regeneracja reflektorów, czy chociażby pielęgnacja wnętrza auta. Kolejnym segmentem firmy , który również w profesjonalny sposób zajmuję się dbaniem o komfort i zadowolenie swoich klientów jest dział, który zawiera w sobie takie usługi jak: ubezpieczenia, pomoc drogowa, komis samochodowy i pomoc w zakupie auta. Jak widać MOTO-HOME działa skutecznie w wielu segmentach związanych z motoryzacją. Jest to miejsce w którym można dokonać zakupu, sprzedaży swojego samochodu, jak i zadbać o jego estetykę.

Kupno samochodu w Poznaniu

Bez wątpienia kupno dobrego samochodu używanego nie należy do rzeczy najłatwiejszych. MOTO-HOME ułatwia załatwienie tej sprawy, ze względu na ekspertów, którzy zawsze będą gotowi zaoferować pomoc, co do wyboru pojazdu. Ich usługa jest całkowicie darmowa, a po krótkiej rozmowie przedstawią osobie zainteresowanej samochód idealnie dopasowany do jej budżetu i wymagań. Dodatkowo firma MOTO-HOME za pośrednictwem swojej strony internetowej oferuje użytkownikowi kompendium wiedzy z dziedziny motoryzacji, tak, aby kupujący sam mógł się upewnić, co do słuszności swojego zakupu. Poruszane są tam tematy najróżniejszej maści zaczynając od wpływu pandemii na obecny rynek motoryzacji, aż do zestawienia 10 najważniejszych rzeczy, które warto sprawdzić przed zakupem auta. Cała zgromadzona tam wiedza teoretyczna, nie tylko pomoże dokonać zakupu odpowiedniego samochodu, ale i także pomoże dbać użytkownikowi o jego żywotność, schludny wygląd, a także podpowie co należy zrobić w momencie sprzedaży samochodu. Jest to więc bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu w poprawny sposób przejdziemy przez cały okres posiadania danego samochodu. 

Oprócz wygody i zadowolenia klientów MOTO-HOME dba również o czas osób, które zdecydują się skorzystać z usług firmy. W związku z tym jest ona otwarta 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00, zaś w soboty od 10.00 do 16.00, a niedziele od 12.00 do 16.00. Dodatkowo warto wspomnieć o infolinii, gdzie mogą zostać udzielone wszystkie konkretne informacje na temat usług firmy. Do biura można się dodzwonić w godzinach od 10.00 do 22.00, również 7 dni w tygodniu.

Sprzedaż samochodu w Poznaniu

W większości sytuacji sprzedaż swojego prywatnego samochodu, za pośrednictwem komisów samochodowych lub różnych stron internetowych do tego przeznaczonych jest niezwykle czasochłonne i nierzadko stresujące. Naprzeciw tym problemom wychodzi MOTO-HOME w momencie, gdy klient zdecyduje się na sprzedaż swojego pojazdu, następują oględziny, ustalenie ceny i finalizacja transakcji. Cały ten proces nie przekracza kilkunastu minut. Dodatkowym autem tego rozwiązanie jest transport sprzedającego do domy, gdy mieszka on w Poznaniu lub niego okolicach. Cechą takiego rozwiązania jest po pierwsze oszczędność własnego czasu i swoich bliskich, ponieważ, klient nie musi nikogo angażować w transport. Wszystkim zajmuje się firma.

MOTO-HOME oferuje również usługę za pośrednictwem, której to pracownicy firmy dojadą do klienta, wówczas na miejscu dokonają oględzin i sfinalizowania transakcji. Rozwiązanie to funkcjonuje nawet na terenie całej Europy, jedyne co trzeba zrobić to wypełnić formularz, załączyć parę zdjęć, a po uzgodnieniu ceny i szczegółów transakcji pracownicy firmy pojawią się w najbliższym możliwym terminie. MOTO-HOME płaci gotówką, zapewnia zwrot polisy AC/OC, jest to więc idealna opcja aby zaoszczędzić czas i pieniądze.