Motocykl 125 czy motocykl elektryczny? Co kupić?

Każdy miłośnik tych motoryzacji stoi przed wyborem kupna motocykla – który model wybrać? Co będzie dla niego lepsze, czy kultowy motocykl 125, czy może jednak motocykl elektryczny? Warto sobie przed wyborem, któregoś z modeli wypisać wady i zalety jednego i drugiego urządzenia. Dzięki temu będziemy mogli podjąć lepszą i korzystniejszą decyzję dla nas.

Motocykl 125 cm3 – jakie są jego wady i zalety?  

Warto wspomnieć, że motocykl 125 cm3 posiada manualną skrzynię biegów. Motocykl 125 nadaje się idealnie na naukę przesiadkową. Jest to idealny rodzaj motocykla dla młodych ludzi, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z jednośladem. Pierwszy motocykl musi być bardzo dobrze wybrany, by zachęcić nas do dalszej jazdy, dlatego ten rodzaj motocyklu można także dopasować wielkością pod swój gust i rozmiar, jaki byśmy chcieli mieć. Co ważne, to ten rodzaj motocyklu jest bardzo prosty w użytkowaniu. By go uruchomić, wystarczy nacisnąć przycisk rozrusznika i przekręcić manetkę i można już jechać w drogę. Ten motocykl pozwala nam również szybciej dotrzeć z punktu A do punktu B niżbyśmy, mieli to zrobić piechotą lub rowerem. Bardzo szybko można opanować jego strukturę co pozwoli nam w pełni korzystać z możliwości tego motocyklu.

Motocykl 125 cm3 - jakie są jego wady i zalety?
Motocykl 125 cm3 – jakie są jego wady i zalety?

Hamulce, które znajdują się przy manetce i  bezstopniowa skrzynia biegów pozwalają na to, by można na nim podróżować bez większych trudności. Warto też wspomnieć o ogromnej przestrzeni bagażowej, co przydaje się, gdy byśmy chcieli pojechać za miasto. Dzięki temu nie musimy brać plecaka na plecy i mieć dodatkowe obciążenie, tylko wystarczy schować rzezy do przestrzeni bagażowej, która znajduje się pod siedzeniem. Dzięki temu będziemy mieć również pewność, że nie pogubimy naszych bagaży w trakcie podróży. Idealnie taki rodzaj motocyklu nadaje się do tego, by podróżować nim do szkoły, pracy, czy na siłownię. Oprócz mnóstwa zalet, które posiada ten motocykl, to nie można zapomnieć o wadach, które niestety posiada. Największą wadą i utrudnieniem tego motocyklu, jest to, że ma małe koła. Takie małe koła mogą okazać się niebezpieczne na różnej powierzchni. Dlatego trzeba mieć to na uwadze, gdy będziemy wyjeżdżać w podróż na naszym motocyklu. Jak przy każdym jednośladzie trzeba również uważać na ostrych zakrętach i mokrych powierzchniach. Z reguły odradza się podróżowanie na takim motocyklu, gdy za oknem jest brzydka pogoda. Gdy chcemy dopiero zacząć przygodę z motocyklem 125, to warto, jest wypróbować pojazdy firmy Romet. Są one bezpieczne szczególnie dla początkujących. Dobrym wyborem będzie także motocykl Yamaha 125, który jest nowocześnie wyposażony i idealnie nadaje się do miejskiej jazdy.

Motocykl elektryczny – jakie są jego wady i zalety ?

Motocykl elektryczny jest na pewno ekologiczny. Przemieszczanie się tym pojazdem jest także bardzo ciche i ekonomiczne. Elektryczny motocykl jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie dbanie o nasze środowisko. Dzięki takiemu motocyklowi nie są wytwarzane żadne spaliny ani smog. Niewątpliwym plusem tego pojazdu jest także niski koszt samej jazdy. Warto też dodać, że obecnie ten motocykl jest bardzo popularny i różne przodujące firmy, które zajmują się produkcją samochodów, to produkują także wysokiej klasy motocykle elektryczne. Między innymi powstał motocykl elektryczny BMW. Warto dodać, że motocykl elektryczny BMW może posiadać podgrzewane manetki, zawiera bardzo bogate wyposażenie. Motocykl tej  marki ma także wbudowany autoalarm dzięki, czemu możemy czuć się bezpieczni, że nikt nam nie ukradnie naszego pojazdu. Może również mieć podwójne siedzisko. Jest to niewątpliwie bardzo komfortowy motocykl do jazdy zarówno w mieście, jak i poza jego obszarem. Warto też wspomnieć, że Cross także może być elektryczny. Jest on bardzo popularny zwłaszcza wśród młodzieży. Kolejnym motocyklem elektrycznym, który jest bardzo popularny wśród młodych ludzi, jest enduro.

Motocykl elektryczny - jakie są jego wady i zalety ?
Motocykl elektryczny – jakie są jego wady i zalety ?

Co ważne jest on zapisany prawnie jako motorower, więc niepotrzebne jest do niego prawo jazdy. Motocykle elektryczne mają jednak także minusy. Ich największym minusem jest zasięg i ładowanie. Warto dodać, że nowoczesne motocykle potrzebują około 6 godzin, by się całkowicie naładować. Dlatego, gdy mamy taką możliwość to można je ładować w nocy, to wtedy na rano motocykl będzie gotowy do jazdy. Minusem może być również cena motocykli elektrycznych. Jest ona znacznie wyższa niż za zwykłe motocykle. Jednak komfort jazdy może być zdecydowanie lepszy i przyjemniejszy.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty motocykli 125 i motocykli elektrycznych ? 

Gdy chcemy mieć pewność, że oferta sprzedaży będzie bezpieczna i sprzedawca nas nie oszuka, to warto skorzystać z Allegro. Innymi bezpiecznymi miejscami dla kupujących są także serwisy typu: Otomoto i OLX.  Te trzy serwisy są najlepsze na to, by bezpiecznie przeprowadzić transakcję kupna i sprzedaży. Będziemy mieć tutaj pewność, że sprzedawca w żaden sposób nas nie oszuka, oraz że motocykl, który widnieje na zdjęciu w ogłoszeniu, jest prawdziwy. Warto, jest przejrzeć kilka ogłoszeń, by wybrać najbardziej pasującą do nas ofertę. Można tam znaleźć tani jednoślad, który będzie w pełni sprawny i bezpieczny do jazdy. W ofertach pojawia się turystyczny motocykl, którym będziemy mogli dojeżdżać do pracy lub szkoły oraz te z większą mocą, by można było szusować po lesie. Należy też pamiętać, by przed podjęciem decyzji i transakcji najlepiej zadzwonić do sprzedającego i omówić z nim różne szczegóły, które mogą być istotne. Dobrze jest też dopytać się sprzedającego bezpośrednio, jeśli mamy jakieś wątpliwości przed kupnem motocyklu. Dzięki temu ominie nas jakiekolwiek rozczarowanie związane z zakupem motocyklu. Trzeba też dokładnie sprawdzić wszystkie możliwe dane sprzedającego, by mieć pewność, że jest uczciwy.

Podsumowanie obu rodzajów motocykli 

Niewątpliwie każdy z tych motocykli ma swoje plusy i minusy. Są one odpowiednie zarówno do jazdy po mieście, jak i najbliższej okolicy. W przypadku motocyklu elektrycznego dodatkowym plusem jest także dbanie o ekologię i ekonomię. Taki motocykl elektryczny będzie także idealnym sposobem na przedostanie się z jednego miejsca do drugiego dla osób starszych. Nie da się ukryć, że motocykl 125 jest dużo tańszy od motocykli elektrycznych dlatego, też to jest przyczyną tego, że jest on najczęściej wybieranym motocyklem zwłaszcza wśród młodych ludzi. Motocykle 125 i motocykle elektryczne są na pewno dobrym początkiem na to, by nauczyć się bezpiecznej jazdy na jednośladach. Nie rozpościerają one zbyt dużej prędkości dzięki, czemu możemy nauczyć się spokojnej jazdy i opanować podstawowe umiejętności techniczne nim przesiądziemy się do innego pojazdu. Warto  też dodać, że gdy nieletni jako kierowca motocyklu spowoduje wypadek, to za niego odpowiadają rodzice. Dlatego tak ważne jest, by przed wyjazdem na pierwsze jazdy motocyklem nawet na te, których nie obowiązuje prawo jazdy młody człowiek, nabył odpowiednich umiejętności i odpowiedzialności za swoje czyny. Jazda na motocyklu obojętnie od tego, na jaki się zdecydujemy, to ma być dla nas przyjemnością i możliwością poczucia wolności oraz podziwiania widoków, ale wszystko w granicach rozsądku i odpowiedzialności, mając na uwadze nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także innych użytkowników ruchu drogowego. Warto też dodać, że motocykle obojętne od rodzaju można wybrać pod kolor, który nam najbardziej odpowiada. Jest to wbrew pozorom dość ważny aspekt, gdyż kolor motocyklu jest widoczny z daleka. Warto pomyśleć nad takimi kolorami, które są odblaskowe, by można nas było widzieć po zmroku, co byłoby bardzo bezpiecznym rozwiązaniem nie tylko dla nas, ale także dla innych użytkowników drogi. Kolory są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.