Auto detailing Poznań – dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Stan samochodu zawsze świadczy o jego właścicielu. Nie chodzi tutaj tylko o czystość, ale również utrzymanie – zwłaszcza tych drobnych, pozornie nieistotnych elementów. To właśnie bowiem one odróżniają zdezelowanego starocia od eleganckiego, wyróżniającego się na drodze wozu. Kosmetyka samochodowa jest dziedziną, która skupia się właśnie na dbaniu o szczegóły.

W każdym samochodzie jest kilka elementów, które są szczególnie narażone na zniszczenia. W niektórych będzie to karoseria, a przede wszystkim progi. W innych natomiast problematyczna będzie tapicerka. Jednak bez względu na to z jakim problemem mamy do czynienia – profesjonalny auto detailing Poznań jest w stanie dostarczyć nam rozwiązania. Istnieje kilka głównych obszarów, w których wykonuje się detailing. Najczęściej jest to karoseria, którą upiększa się i zabezpiecza chociażby przez nałożenie powłoki ceramicznej. Oprócz niej car detailing najczęściej wykonuje się na felgach, tapicerce i reflektorach.

Auto detailing Poznań - dlaczego warto zaufać profesjonalistom?
Auto detailing Poznań – dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Dlaczego nie warto robić detailingu na własną rękę?

Wbrew pozorom, car detailing jest dość złożonym zagadnieniem. Wymaga on specjalistycznego sprzętu i obszernej wiedzy. Niesamowicie ważna jest również technika przeprowadzania zabiegów z zakresu kosmetyki samochodowej. To wszystko trudno jest “ogarnąć” we własnym zakresie, o ile nie jest się zawodowym mechanikiem z dużą ilością wolnego czasu.

Zabiegów typu car detailing pod żadnym pozorem nie należy wykonywać na własną rękę. Z czego to wynika? Przede wszystkim z rozmiarów potencjalnych szkód, które możemy wyrządzić. Co więcej – usunięcie tych szkód nie należy do najtańszych, ponieważ wymaga zazwyczaj dużo większego nakładu pracy i środków niż samo poprawne wykonanie zabiegu w salonie auto detailingu Poznań.

Jako przykład może tutaj posłużyć nakładanie powłoki ceramicznej na powierzchnię lakieru. Roztwór ceramiki ma to do siebie, że bardzo szybko odparowuje rozpuszczalnik, a powłoka twardnieje dosłownie w okamgnieniu. Niedoświadczony, domorosły detailer nie zdąży rozprowadzić roztworu po całej powierzchni karoserii. A nawet jeśli przy odrobinie szczęścia mu się to uda – nie ma mowy, aby ceramika była nałożona równomiernie. Różnego rodzaju wybrzuszenia i nierówności na ceramice skutkują załamywaniem światła pod dziwnymi kątami. Wskutek tego, zamiast atrakcyjnego efektu lustra mamy raczej tandetne krzywe zwierciadło rodem z cyrku. Tego raczej nikt nie chciałby ani dla siebie, ani dla swojego wozu.

Co więcej – ceramika jest niesamowicie twarda, a jej usuwanie w związku z tym musi potrwać. Dużo bardziej opłacalne od nieporadnych prób zrobienia domowego auto SPA będzie wybranie się do salonu auto detailing Poznań i umówienie jednego lub kilku ciekawych zabiegów car detailingu.

Jakich specyfików używa się w auto detailingu?

Auto detailing Poznań wykorzystuje wiele specjalistycznych preparatów, przy użyciu których osiąga się konkretne efekty związane z estetyką wewnętrzną lub zewnętrzną pojazdu. Weźmy na przykład usługę auto SPA. Mogłoby się wydawać, że jest to jedynie nieco bardziej staranne mycie wozu z wierzchu. W praktyce jednak jest to bardzo obszerna kwestia, podlegająca pod car detailing. Cały proces rozpoczyna się faktycznie od usunięcia zabrudzeń z wierzchu wozu – na tym jednak podobieństwa do mycia, które robisz sam się kończą.

Każdy profesjonalny salon auto detailingu w Poznaniu na tym etapie poczeka na wyschnięcie wozu lub osuszy go ciepłym powietrzem. Przychodzi bowiem czas na polerowanie lakieru przy użyciu specjalnej szmatki. Dzięki wykonaniu tego zabiegu już w tej chwili – możliwe jest uzyskanie efektu szczególnie wyrazistego połysku. Podobny przebieg cały proces ma podczas nakładania powłoki ceramicznej na lakier. Jedynym wyjątkiem jest to, że w przypadku ceramiki dodatkowo usuwa się drobne zanieczyszczenia stałe, które mogły utknąć w niektórych miejscach karoserii. Co ciekawe – zarówno ceramika, jak i auto SPA są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie usług typu car detailing.

Jakich specyfików używa się w auto detailingu?
Jakich specyfików używa się w auto detailingu?

Kosmetyka samochodowa podczas wykonywania auto SPA wymaga użycia specjalnych środków czyszczących i konserwujących. Gdy wszelki brud zostanie zmyty z lakieru, przychodzi czas na nałożenie warstwy specjalnego wosku. Bardzo ważne jest, aby jeszcze na etapie mycia użyć specjalnego szamponu, który przygotuje lakier do kontaktu z woskiem.

Sam wosk trzeba nakładać bardzo starannie i równomiernie – tylko wtedy będzie on w stanie spełnić swoje zadanie. Kolejnym etapem auto SPA jest nabłyszczanie – jak się można domyśleć, konieczne będzie w jego przypadku zastosowanie specjalnego preparatu, posiadającego właściwości nabłyszczające.

Kiedy warto zainwestować w auto detailing?

Każdy zabieg, który obejmuje kosmetyka samochodowa ma za zadanie poprawić zewnętrzny i wewnętrzny wygląd naszego wozu. W związku z tym dosłownie każdy moment i każda pora jest dobra, aby zainwestować w car detailing. Bez względu na to, jakie są okoliczności wokół, relacje z innymi czy ogólna sytuacja życiowa: kompletny zestaw zabiegów auto detailing Poznań jest niezawodnym sposobem na poprawę humoru. Warto zrobić sobie zdjęcie samochodu przed i po wykonaniu wszystkich zabiegów – wtedy szczególnie wyraźnie będziemy mogli zaobserwować różnicę, która jest wprost powalająca.

Swoją drogą – car detailing zawsze lepiej jest wykonywać kompleksowo. To znaczy, gdy już decydujemy się na jedną z usług, jak chociażby auto SPA, powinniśmy zastanowić się nad dodatkowym polerowaniem czy ceramiką samochodową. Dlaczego właśnie w ten sposób? Przede wszystkim dlatego, że gdy łączymy zabiegi kosmetyki samochodowej, efekty są znacznie lepsze, niż gdy wykonujemy je oddzielnie. Świetny wygląd pojazdu natomiast utrzymuje się znacznie dłużej.

Jedynym mankamentem takiego postępowania jest nieco większy (ale też bez przesady) wydatek jednorazowy. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że w perspektywie czasu tak naprawdę oszczędzamy. Kompleksowe auto SPA da bowiem efekty na znacznie dłuższy okres czasu, dzięki czemu nie będziemy musieli się nimi przejmować przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy.

Jakim zabiegom detailingowym koniecznie musisz poddać swój wóz?

Dla każdego posiadacza wozu, który chce pokazać się przy przyjaciołach i współpracownikach z najlepszej strony – absolutnym minimum jest auto SPA. Pozwala ono nieco odświeżyć zewnętrzny wygląd pojazdu, dzięki czemu prezentuje się on na parkingu i na ulicy znacznie lepiej. Warto zastanowić się też nad dodatkowym polerowaniem, ponieważ nadaje ono samochodowi wyjątkowy połysk, który czyni go jeszcze bardziej eleganckim i prestiżowym.

Podstawą jest również wypranie tapicerki w salonie auto detailingu w Poznaniu. Dzięki temu również nam będzie się dużo przyjemniej prowadziło wóz. Dodatkowo warto rozważyć też inwestycję w takie usługi jak korekta lakieru czy regeneracja reflektorów. Te dwie kwestie są najczęściej zaniedbywane przez kierowców, przez co ich samochody prezentują się znacznie gorzej, niż wyglądają w rzeczywistości. A wystarczy kilka prostych zabiegów!