Jak sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu jest trudna i często czasochłonna. Trzeba najpierw zainwestować czas, energię a nawet pieniądze, aby znaleźć odpowiedniego kupca na pojazd, który zamierzamy sprzedać. W jaki sposób sprzedać auto? Gdzie je wystawić? I jak przekonać kogoś, żeby to właśnie nasze auto zechciał kupić? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

jak sprzedać samochód

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Pierwszym krokiem powinno być naprawienie drobnych, rzucających się w oko usterek. Przepalona żarówka to naprawdę żaden problem, ale dla kupującego może być to sygnał o tym, że samochód jest niezadbany. Jeżeli nie chciało nam się bowiem wymienić żarówki to z pewnością nie staraliśmy się również zachować innych rzeczy w dobrym stanie. Kolejnym ważnym zadaniem do wykonania, zanim wystawimy auto na sprzedaż, to dokładne wyczyszczenie go. Odkurzenie go siedzeń, podłogi i bagażnika, wytarcie kurzy, wypranie tapicerki a także dokładne umycie samochodu to totalna podstawa. Bez tego pojazd nie ma prawa wyglądać zachęcająco i raczej nie znajdziemy na niego kupca. Warto również napompować opony, sprawdzić poziom płynów i zatankować, aby nie świeciła się ikonka rezerwy. Kupiec może chcieć zajrzeć pod maskę oraz wykonać jazdę próbną. Możliwe jest także, że osoba, której pokazujemy samochód zażyczy sobie pojechać nim do mechanika. Nasze auto z pewnością wywrze lepsze wrażenie, jeżeli będzie miało wszystko uzupełnione. Klient będzie widział, że samochód jest zadbany a my nie będziemy musieli się wstydzić, że wystawiamy kiepskiej jakości auto na sprzedaż.

Sprzedaż samochodu – formalności

Podstawową czynnością, którą powinniśmy wykonać jest oczywiście przygotowanie dokumentów. Musimy oczywiście pamiętać o dowodzie rejestracyjnym samochodu, ale karta pojazdu jest równie ważna. Następnie warto przygotować papiery, które będą niezbędne, aby przepisać polisę OC na nowego właściciela samochodu. Kolejnym krokiem powinno być przygotowanie umowy kupna-sprzedaży w dwóch, jednobrzmiących egzemplarzach, z czego jeden będzie dla nas a drugi dla osoby nabywającej nasze auto. Po jej podpisaniu, mamy trzydzieści dni na to, aby zgłosić się do wydziału komunikacji i poinformować, że auto zmieniło właściciela. Musimy zabrać ze sobą dowód osobisty albo paszport. Nie możemy zapomnieć również o umowie. Na miejscu dostaniemy natomiast do wypełnienia zaświadczenie o sprzedaży pojazdu. Jeżeli nie byliśmy jedynym właścicielem auta musimy postarać o to, aby na zaświadczeniu podpisali się wszyscy jego współwłaściciele. Ważne jest również, aby w ciągu 14 dni od momentu sprzedaży pojazdu wystosować informację do ubezpieczyciela, że towarzystwo ubezpieczeniowe zostało zmienione.

A może skup aut?

Firmy takie to gwarancja oszczędności czasu. Wystarczy jeden telefon, aby pracownik skupu przyjechał w wyznaczone miejsce i ocenił w jaki stanie zamierzamy sprzedać pojazd. Po sprawdzeniu auta i zadaniu kilku ważnych pytań, przedstawi nam on wycenę samochodu. Możemy się targować, jeżeli uważamy, że to zbyt niska kwota. Trzeba jednak pamiętać, że choć cena prawdopodobnie będzie niższa niż wartość rynkowa pojazdu, to skup bierze na siebie dopełnienie wszelkich formalności związanych ze sprzedażą samochodu. My jedynie podpisujemy umowę i pozbywamy się auta, a całość zajmuje od jednego dnia do, maksymalnie, trzech dni.

Wielkopolska – dobry skup

Poznań to miasto, w którym możemy znaleźć doskonały skup pojazdów. Moto-Home oferuje kupno zarówno aut używanych, jak i motocykli, skuterów a nawet quadów. Firma działa szybko i bardzo profesjonalnie a ceny, które oferuje są bardzo przystępne. Przedsiębiorstwo to oferuje swoje usługi na terenie całego województwa.

Sprzedać samochód może każdy, ale czy zrobi to dobrze? Nie zostanie oszukany? Zarobi na tym odpowiednie pieniądze? To nie jest takie łatwe jak się wydaje. Nie sprzedajemy przecież obrazka na targu a maszynę wartą kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Taka transakcja jest już poważna i należy się do niej odpowiednio przygotować. Można też ułatwić sobie życie korzystając ze skupu samochodów. Wówczas cały proces staje się o wiele prostszy.

Chcesz sprzedać samochód?
Zadzwoń teraz!
 +48 880 805 804

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *