Auto do 5 tysięcy złotych

Kiedy potrzebne nam auto na już a w portfelu pusto musimy liczyć się z tym, że nie kupimy najnowszego modelu z super wyposażeniem. Za 5 tysięcy złotych można jednak wciąż znaleźć coś, co będzie spełniało swoją funkcję, to znaczy dowoziło nas od punktu A do punktu B. Jakie samochody możemy znaleźć za taką kwotę?

5 tysięcy złotych

5 tysięcy złotych na auto – mało?

Zależy jak na to patrzeć. Nie jest to oczywiście ogromna suma, jednak jeżeli nie potrzebujemy wypasionej fury to 5 tysięcy złotych powinno wystarczyć. Warto jednak mieć na uwadze to, że za takie pieniądze nasz nabytek będzie raczej niewielki, wyprodukowany dość dawno i w stanie technicznym zadowalającym, ale nie idealnym.

Auta do 5 tysięcy złotych

Na samochody w tej cenie trzeba bardzo uważać. Najlepiej od razu każdy rozważany samochód zawieść na stację i poprosić o sprawdzenie jego stanu technicznego przez dobrego, godnego zaufania specjalistę. Poniżej podajemy kilka najlepszych propozycji samochodów, które można dostać na rynku wtórnym w tej kategorii cenowej:

  • Ford Fiesta Mk5, który swój rynkowy debiut miał w 1999 roku. Pojazd bardzo dobry, wyróżniający się pod względem technicznym. W Brazylii zyskał nawet nazwę „samochodu roku”. Zaprzestano jego produkcji w 2003 roku.
  • Ford Fiesta Mk6, czyli szósta generacja Forda Fiesty. Podobnie do piątki, posiada ona bardzo solidne wyposażenie techniczne. Produkcja trwała w latach 2001-2008.
  • Renault Clio II to francuski samochód, który zasługuje na uwagę, pomimo kilku niedociągnięć. Można go dostać już w cenie 5 tysięcy, pod warunkiem, że będzie to wersja podstawowa tego auta. Clio II jest niestety pojazdem awaryjnym, plusem są jednak tanie części wymienne. Mimo tego warto zastanowić się nad zakupem, ponieważ jest to samochód bardzo wygodny do prowadzenia. Renault Clio II był produkowany w latach 1998-2005.
  • Fiat Punto II, czyli auto o którym słyszał chyba każdy. Bardzo popularny, ale też nie bez powodu. Model ten jest prosty w obsłudze, bardzo wygodny a czasami, mimo upływu lat, można znaleźć taki egzemplarz, który jest sprzedawany przez pierwszego właściciela. Fiat Punto II jest wyposażony raczej ubogo wewnątrz (klimatyzacja raczej nie wchodzi w grę), jednak atutem tego autka jest to, że niełatwo je popsuć, a jeżeli komuś się uda – części zamienne można dostać za przysłowiowe „grosze”.
  • Peugot 206 to samochód o bardzo wytrzymałym silniku. Plusem jest też doskonałe zabezpieczenie przed korozją. Niestety minusem jest średnio stabilna elektryka. Przed zakupem warto również sprawdzić jaki jest stan manualnej skrzyni biegów, bo problemy z nią pojawiają się dość często.

Skąd wziąć propozycje dobrych aut za 5 tysięcy?

Nie ma to jak skupy aut, które za bardzo dobre pieniądze oferuje świetne samochody używane. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że w takiej firmie zostaniemy obsłużeni. Znaczy to, że idąc do skupu mówimy tylko co nas interesuje a pracownik przedstawia nam ofertę i stara się znaleźć auto, które nas zadowoli. Oszczędza nam to godzin przeglądania Internetu w poszukiwaniu idealnego modelu. Będąc na miejscu możemy również od razu rzucić okiem czy maszyna faktycznie trafia w nasz gust. To także oszczędność czasu. Nie musimy bowiem dzwonić, umawiać się na kilkanaście spotkań z osobami prywatnymi, które chcą sprzedać swój samochód. W skupie wszystko załatwiamy na miejscu i wychodzimy jako właściciele używanego auta dobrej jakości, o którego stanie technicznym wiemy wszystko.

Wielkopolska firma z bogatą ofertą

Mowa oczywiście o Moto-Home z miasta Poznań. Jest to skup aut, który oferuje dobre samochody na każdą kieszeń. Ponadto pracownicy w tej firmie są uczciwi, pomocni i naprawdę znają się na swoim fachu. Warto zatem poprosić ich o radę a oni z pewnością znajdą coś dobrego dla każdego. Oprócz skupu i sprzedaży pojazdów używanych firma Moto-Home sprzedaje również świetne oferty ubezpieczeń oraz oferuje profesjonalną auto-kosmetykę.

Dobrych aut za cenę pięciu tysięcy złotych trzeba się czasami nieźle naszukać, ale i w tej kwocie można znaleźć całkiem fajne maszyny. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się osobiście do skupu samochodów, gdzie wszystko zostanie nam wytłumaczone a profesjonalna obsługa pomoże nam nie tylko wybrać odpowiedni pojazd, ale również go ubezpieczyć.

Szukasz auta do 5 tyś zł?
Zadzwoń teraz! +48 880 805 804

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *