Auta do 10 tysięcy złotych

Poszukując odpowiedniego samochodu większość osób musi liczyć się z pieniędzmi. Jednym z głównych kryteriów oceny jest zatem kwota, którą muszą oni zapłacić za pojazd. Oczywiście liczy się także stan techniczny auta oraz jego wygląd, ale prawda jest taka, że każdy kupiec wyznacza sobie pewną granicę powyżej cenową, której nie chce przekroczyć. Na szczęście 10 000 złotych to całkiem niezła suma, dlatego nie zamyka przed nami wszystkich możliwości.

10 tysięcy złotych

10 tysięcy złotych – dużo, czy mało?

Nie są to pieniądze, za które możemy dokonać zakupu nowego mercedesa. Ulgą przynieść może jednak fakt, że 10 tysięcy złotych daje nam pewne pole manewru i za tę kwotę możemy już spotkać coś całkiem sensownego. Najważniejsze jest to, aby zachować ostrożność przy wyborze, bo ta kategoria cenowa może oferować zarówno bardzo zadbane samochody, jak i buble, w których mało która część jest sprawna i nie wymaga wymiany.

Poznań – gdzie szukać?

Aut za tę kwotę najlepiej szukać w skupach samochodów (Wielkopolska oferuje ogromny wybór świetnych skupów, m.in. firma Moto-Home), gdzie mamy pewność, że auta, choć używane, są sprawdzone technicznie przez pracowników. Dostajemy wówczas pełną informację o tym, w jakim stanie jest pojazd oraz jaka jest jego historia. Takiej pewności nie możemy mieć przy robieniu interesu z osobami prywatnymi. Wówczas przed zakupem warto pojechać na do zaufanego mechanika, aby dokonał on porządnych oględzin i ocenił realny stan techniczny.

Najlepsze auta za 10 000 złotych

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że samochód za 10 000 złotych nie będzie ani super zaawansowany technicznie, ani najnowszy. Ważne jednak, aby jego stan był na tyle dobry, żeby nie sprawiał nam kłopotu i nie lądował co chwile u mechanika. Za tę kwotę możemy poszukać m.in. takich modeli jak:

  • Renault Clio III,
  • Audi A3 8P,
  • Opel Vectra C,
  • Citroen C1,
  • Opel Astra H,
  • Volkswagen Golf V

Powyższe modele samochodów to te, które możemy spokojnie przebierać, jeżeli mamy w budżecie na auto 10 tysięcy złotych. Po nich bowiem możemy spodziewać się, że będą dobrej jakości, pomimo tego, że były używane.

Renault Clio III

Najbardziej popularne auto i prawdziwy sukces francuskiego rynku samochodowego. Produkcja Renault Clio rozpoczęła się w 1990 roku. Do dnia dzisiejszego stworzone zostały cztery poprawione wersje modelu, a jedną z nich jest właśnie Renault Clio III.

Audi A3 8P

Pierwszy samochód z tego modelu został wypuszczony na rynek w 1996 roku. Miał on oznaczenie 8L. Po kolejnych czterech latach uznano, że powinien zostać zmodernizowany i to właśnie wtedy powstała kolejna generacja Audi A3, nazwana 8P. Produkcja tych aut w Europie została natomiast zatrzymana w 2003 roku, ale na rynku wtórnym po dziś dzień można znaleźć je w całkiem dobrym stanie.

Opel Vectra C

Opel Vectra swoje początki miał w 1988 roku. Auto skonstruowane w tak rewelacyjny sposób, że dwukrotnie otrzymało tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu wśród pojazdów o takiej samej klasie. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że powstały trzy generacje Opla Vectra, m.in. model C.

Citroen C1

Malutkie, zwinne autko, którego produkcja ruszyła w Czechach (choć marka pojazdu ma pochodzenie francuskie) w 2005 roku. Do tej pory powstały dwie generacje tego modelu.

Opel Astra H

Niepodważalny sukces niemieckiego rynku, jakim jest Opel Astra, podbija serca od roku 1991, kiedy to ruszyła jego produkcja i sprzedaż. Model ten posiada już aż pięć, kolejnych generacji! Każda z nich trochę inna, ale równie solidna i zachwycająca. Wersja H była produkowana w latach 2004- 2014 a to co ją wówczas wyróżniało to panoramiczna szybka. Był to na tamtą chwilę jedyny, dostępny model na rynku, który oferował takie udogodnienie.

Volkswagen Golf V

Produkcja zaczęła się w 1974 roku i trwa po dzień dzisiejszy. Oczywiście w międzyczasie pojawiały się kolejne, nowsze generacje. Konkretnie było ich aż siedem. Volkswagen Golf V w sprzedaży zaczął pojawiać się w roku 2003 a karierę zakończył w 2008 roku. Używane wersje tego modelu można znaleźć do dzisiaj i to w świetnym stanie technicznym.

Szukając auta w pewnym zakresie cenowym warto pamiętać o miejscach takich jak skup aut, gdzie można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Z pomocą fachowej wiedzy pracujących tam osób z pewnością uda się znaleźć idealny pojazd.

Szukasz samochodu do 10 tyś zł?

Zadzwoń teraz! +48 880 805 804

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *